Książka za złotówkę

Jak stare dobre książki zamieniają się w nowości? 

Czy pamiętacie jeszcze mikołajki i świąteczny klimat w minionym roku? Czas szybko leci, zatem przypominamy! W grudniu odbył się w naszej szkole kiermasz książki za złotówkę. Wydarzenie to jest wpisane na stałe do kalendarza działań szkolnych i co roku cieszy się dużą popularnością. Stare (czasem zupełnie nowe) dobre książki przekazane przez uczniów, rodziców i nauczycieli zostały sprzedane za symboliczną złotówkę. W ten sposób ożyły i powędrowały wraz z obrazkami, treścią, słowem do innych Czytelników, dając radość czytania! 

Zebrane symboliczne złotówki zamieniamy teraz na nowości!

Przeprowadziliśmy ankietę, jakie tytuły książek uczniowie chcieliby mieć w szkolnej bibliotece. Propozycje zostały wrzucone do słoika i było ich naprawdę dużo! Zrobiliśmy pierwszy, ale nie ostatni – zakup. Wszystkie nowe książki, pachnące farbą drukarską, a jest ich 18 – zostały oznaczone pamiątkową naklejką. Teraz będziecie wiedzieć dokładnie, które tytuły do nas przybyły po grudniowym kiermaszu.

Zapraszamy do biblioteki po nowości!