Konkurs 10 słów dla szkół podstawowych

Konkurs 10 słów dla szkół podstawowych

 Warszawa 6 edycja – wernisaż

zorganizowany po raz szósty z inicjatywy i pod patronatem Ambasady Francji – konkurs jednoczący w działaniu wszystkie warszawskie i podwarszawskie szkoły podstawowe, w których nauczany jest język francuski. Zakończeniem wspólnej pracy był wernisaż w Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie, który odbył się 14 czerwca 2019 roku, i na którym zostały zaprezentowane nagrodzone prace.

W uroczystej gali wzięło udział 10 szkół z Warszawy i okolic. Naszą szkołę reprezentowali laureaci, których prace zostały wyróżnione w etapie szkolnym:Józefina Bajońska, Zuzanna Gilewska-Zawisza, Ludwika Bajońska, Maja Pączkowska, Sebastian Michalski, Pola Grudziecka, Alicja Bukowska.  Ten dzień był nie tylko okazją do zaprezentowania umiejętności językowych i plastycznych, ale także do podzielenia się doświadczeniami i co najważniejsze możliwością zastosowania w praktyce umiejętności komunikacyjnych w języku obcym oraz integracji uczniów szkół uczących języka francuskiego. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wspólnym występie artystycznym, poczęstunku oraz zorganizowanym zwiedzaniu szkoły. Obecna była przedstawicielka Instytutu Francuskiego – Pani Roselyne Marty, która wręczyła nagrody i dyplomy.