Kolejny wartościowy projekt eTwinning

Projekt e-Twinning „ Des jeunes comme nous”   W roku szkolnym 2019/2020 ruszamy z kolejnym projektem edukacyjnym, który realizowany będzie na platformie edukacyjnej e-Twinning przez klasę 7c dwujęzyczną.   Partnerzy projektu: Beatriz Moreira, ( założyciel), Agrupamento des Escolas Cego do Maio, Póvoa de Varzim, Portugalia Alessandra Negro, Scuola Secondaria di Primo GrandoParitaria, Don Bosco, Włochy Lucia Anna De Angelis, ICS “F. Giannone”, Włochy Pilar Lluch Cruz, IES Victoria Kent, Hiszpania Ibone Maruri, IES Artaza-Romo BHI, Hiszpania Mois Marinela, Scoala Gimnaziala nr 6, Vulcan, Rumunia Magdalena Woźniak-Mądra, Szkoła Podstawowa nr 12, Warszawa, Polska Paula Bogusiewicz-Wołosz, Szkoła Podstawowa nr 12, Warszawa, Polska Rikke Plomion, Vejen Gymnasium og HF, Dania   Projekt e-Twinning „Des jeunes comme nous” nawiązuje do podstawy programowej, zainteresowań uczniów oraz zachęca do korzystania i poznawania najnowszych osiągnięć techniki realizując swój podstawowy cel – rozwijanie kompetencji technicznych, językowych oraz interkulturowych w naturalny i niewymuszony sposób.   Przebieg projektu: W projekcie „ Des jeunes comme nous” uczniowie będą mieli za zadanie stworzyć własne awatary online, w których zaprezentują siebie, swoje upodobania, gusta, preferencje muzyczne itp. Nakręcą krótki film, w którym przedstawią swoją szkołę, miasto lub region skąd pochodzą, a następnie umieszczą go w „Wirtualnym biurze turystycznym”. Korespondencja ze szkołami polegać będzie na wymianie wiadomości co do planów na przyszłość, wymarzonych zawodów, jak również środowiska naturalnego i ekologii. Uczniowie wysyłać będą do szkół partnerskich pozdrowienia oraz maile z życzeniami na Boże Narodzenie, będą również rozwiązywać quizy i rozmawiać na forum. Oczekiwane rezultaty: Uczniowie zdobędą dodatkową motywację do uczenia się i ciągłego doskonalenia języka francuskiego. Nauczą się wykorzystywać nowoczesne narzędzia do nawiązywania kontaktów i dokumentowania swojej pracy. Poznają upodobania swoich rówieśników z innych państw, poznają tradycje, atrakcje turystyczne i bogactwo przyrodnicze własnego regionu i krajów partnerskich: Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Rumunii i Danii.