GADIF w SP nr 12

26 kwietnia 2022 roku to kolejny ważny dzień w historii naszej szkoły. Tego dnia gościliśmy w progach Dwunastki członków grupy GADIF, czyli Grupy Ambasad, Delegacji i Instytucji Frankofońskich.  Spotkanie frankofońskiej społeczności dyplomatycznej odbyło się z inicjatywy Pana Jürga Burri, Ambasadora Szwajcarii w Polsce, który od kilku tygodni stoi na czele grupy GADIF.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne naszych niezwykle uzdolnionych uczniów.

Możliwość goszczenia tak ważnych osób to dla nas ogromne wyróżnienie i dowód na to, że nasze wysiłki w promowaniu języka francuskiego oraz kultury frankofońskiej zmierzają w dobrym kierunku. Podczas spotkania nawiązaliśmy kolejne, wielce obiecujące kontakty. Szczegóły wkrótce.

Nagranie ze spotkania z Ambasadorem Szwajcarii znajduje się na YouTube, pod linkiem: https://youtu.be/YvpYOXAq-iA