Fizyka i my? Czemu nie!

Czy nauką można się bawić? Niektórzy mówią, że nie, że to jest koszmar, który śni im się po nocach. Zwłaszcza fizyka. Wzory będące zmorą wielu uczniów, zadania, których rozwiązanie graniczy niemalże z cudem oraz teorie zawarte w niezrozumiałych podręcznikach. Tak jednak nie jest u nas! W naszej szkole zwycięża ciekawość świata i chęć odkrywania jego tajemnic, a nasi uczniowie sami wyrywają się do działania i podejmują coraz ciekawsze inicjatywy. Ostatnio, grupa ośmiu uczniów z klas VIII A i VIII C stworzyła zespół i opracowała kreatywny projekt w ramach konkursu „Nauka dla Ciebie” organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. I… udało się! Znaleźliśmy się w gronie dziesięciu finalistów. Opiekunami zespołu zostały panie: Ewelina Kędzierska i Beata Nowogórska. Ten zaskakujący duet fizyka i polonisty wziął w sierpniu udział w tygodniowej Szkole Prototypowania, która pozwoliła nie tylko poszerzyć horyzonty związane z konstruowaniem coraz to nowych idei i projektów, ale także umożliwiła rozwój umiejętności i kompetencji w zakresie edukacji zdalnej.

Teraz zadaniem uczniów jest zrealizowanie lekcji online na podstawie opracowanej wcześniej koncepcji oraz zaprojektowanej samodzielnie pomocy naukowej. Trzymamy za nich kciuki, by uzyskali przy tym jak najlepsze efekty.