Finaliści VI Warszawskiego Konkursu Fizycznego

      O tym, że fizyka jest wszędzie, wiedzą już uczniowie klas siódmych i ósmych. Tak więc, skoro nie można się od niej uwolnić, może warto się z nią zaprzyjaźnić? Z tego względu, korzystamy z każdej możliwości, by ją zrozumieć i odkryć jej piękno. Dobrą drogą ku temu jest udział w konkursach. W tym roku wśród ośmiu finalistów VI Warszawskiego Konkursu Fizycznego znalazły się aż trzy osoby z naszej szkoły: Alicja Harazim, Edmund Wiśniewski i Jakub Dobrosielski (wszyscy z klasy 8c). Finał konkursu odbędzie się 26 listopada. Wówczas Alicja przybliży zgromadzonym (w tym roku, niestety, przed komputerami) historię fizyki, zaś Edmund i Jakub opowiedzą o swoich zainteresowaniach – teorii czarnych dziur i prototypowaniu. Trzymamy za nich kciuki!

.