Finał Konkursu „Dis-moi dix mots”

W dniu 15 czerwca br. w Polsko-Francuskiej Szkole Podstawowej „La Fontaine” odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dis-moi dix mots” (10 słów) organizowanego  już po raz piąty przez Instytut Francuski. Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych z Warszawy i okolic i polegał na zilustrowaniu wybranego słowa francuskiego  z listy 10 słów. W tym roku w konkursie wzięło udział 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowała siódemka uczniów, których prace zostały wyróżnione i  wystawione na wernisażu w szkole  „La Fontaine”. Nasi laureaci otrzymali z rąk przedstawiciela Instytutu Francuskiego – Pani Roselyne Marty dyplomy oraz upominki. Po części artystycznej przygotowanej przez gospodarzy imprezy, uroczystym wręczeniu nagród oraz poczęstunku, wszyscy  zaproszeni na uroczystą galę mieli możliwość  zwiedzenia  szkoły  „La Fontaine”, a nawet krótkiego obejrzenia odbywających się tam lekcji.  Dzieci i dorośli byli zachwyceni wizytą.