Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole – 25 września 2020r

Europejski Dzień Języków został ustanowiony przez Komisję Europejską i Radę Europy.
W przygotowanie obchodów zaangażowane są liczne instytuty i stowarzyszenia działające w sektorze kultury i nauki języków, uniwersytety, a także szkoły. Od czasu jego ustanowienia w roku 2001 Europejski Dzień Języków obchodzony jest co roku 26 września.

 W tym roku 26 września przypadał w sobotę, więc nasza Dwunastka świętowała go dzień wcześniej.

 W ramach obchodów odbyły się:

  1. Lekcja w klasie 5b poprowadzona przez Federico

Podczas zajęć Federico przybliżył swym koleżankom i kolegom podobieństwa języka francuskiego i języka włoskiego. Rozważaniom lingwistycznym towarzyszył posiłek w iście włoskim duchu, czyli pyszna pizza.

  1. Konkurs poezji obcojęzycznej
  2. Konkurs piosenki obcojęzycznej

Do rywalizacji o tytuł najlepszego wokalisty obcojęzycznego w Dwunastce stanęło 18 uczniów, którzy śpiewali w językach angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Poziom tegorocznej edycji konkursu był mocno wyrównany. Po burzliwych naradach Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

 KATEGORIA KLAS 1-2

I miejsce        Zoe Williams 1b

II miejsce       Aishat Magomadova klasa 2b

III miejsce      Dominika Kupisz, Maja Grabowska 2b

Wyróżnienie : Tola Zwierzchowska 2b, Michalina Dąbrowska i Tosia Rosłan 2b, Marysia Koter 2a

KATEGORIA KLAS 4-6

I miejsce        Helena Kwiatkowska, Sophie Williams 5b

II miejsce       Nikola Wróblewska 6c

III miejsce      Olga Kuzniecow 4b

KATEGORIA KLAS 7-8

GRAND PRIX   Pola Skorek 8a

I miejsce        Tosia Porazińska 7a, Aurelia Nowakowska 8b

II miejsce       Max Khadir, Radu Preda 7b

  1. Quizy językoznawcze

Podczas lekcji języka francuskiego uczniowie klas IV – VIII rozwiązywali zagadki językoznawcze przygotowane na platformach LearningApps oraz Kahoot.

  1. Zajęcia na temat języków w klasach 1-3

W klasach najmłodszych w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie klasy 8c (dwujęzycznej), którzy rozmawiali z młodszymi kolegami na temat języków obcych, powodów, dla których warto się ich uczyć, a następnie przeprowadzili krótki konkurs z wiedzy o językach.

Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy za włączenie się do świętowania EDJ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych obchodów EDJ w naszej szkole.