Druga część wymiany z College de l’Iroise w Brest

W dniach 03-10 czerwca grupa uczniów klasy 8C SP12 oraz uczniów klasy gimnazjalnej A3 XV LO wzięła udział w drugiej części wymiany z College de l’Iroise w Brest. W czasie pobytu we Francji uczniowie mięli okazję uczestniczyć w lekcjach w szkole, zwiedzić stary port, zobaczyć słynne oceanarium oraz szklarnię roślin egzotycznych, degustować specjalnośc regionu – naleśniki na słono i na słodko. W czasie zajęć nad brzegiem morza poznali florę i faunę Bretanii, łowiąc w czasie odpływu kraby i krewetki (później wypuszczane do wody).  W niedzielę niektórzy mogli podziwiać tańce ludowe w tradycyjnych strojach bretońskich w miejscowości Plougastel podczas dorocznego Święta Truskawki. Wymianę zakończyła dyskoteka, zorganizowana przez rodziców korespondentów. Uczniowie polscy bez większych problemów radzili sobie po francusku w sytuacjach życia codziennego, w rodzinach i w szkole i uznali cały pobyt za niezwykle udany.