Dni Frankofonii – wycieczka do Żyrardowa

Dni Frankofonii-Żyrardów 12.03.2018r.

W dniu 12 marca 2018 roku grupa naszych uczniów z klasy dwujęzycznej miała przyjemność uczestniczyć w Żyrardowie w Dniach Frankofonii, czyli święcie języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują. Na miejscu  powitała nas delegacja uczniów, którzy wraz z panią przewodnik zaproponowali wspólny spacer i zwiedzanie miasta. Nasi przewodnicy po polsku i po francusku przedstawili nam historię loftów, osady fabrycznej i wielu zabytków. Następnie udaliśmy się do Resursy-zabytkowego ośrodka kultury, gdzie czekali na nas uczniowie innych żyrardowskich szkół. Uroczysty koncert, na który zostaliśmy zaproszeni został poprzedzony degustacją francuskich przysmaków oraz pokazem kuchni francuskiej w wykonaniu uczniów szkoły gastronomicznej. Głównym punktem programu był koncert uczniów szkoły muzycznej oraz występy zaproszonych gości. Z przyjemnością słuchaliśmy utworów Garou, Edith Piaf czy Michela Sardou. Było i klasycznie i nowocześnie, w prawdziwym francuskim stylu. Nasi uczniowie przy akompaniamencie gitary pięknie i bez tremy zaśpiewali piosenkę ZAZ „ Si jamais j’oublie”. Wszyscy wykonawcy wypadli wspaniale, a całe wydarzenie niewątpliwie pozostawiło niezapomniane wrażenia.