Czytanie na ekranie w wykonaniu klasy 1 a

   Poziom czytelnictwa w Polsce nie jest zadowalający. Najnowsze badania opublikowane przez Bibliotekę Narodową wskazują, że zaledwie 42 % respondentów odpowiedziało twierdząco na pytanie o czytanie w całości lub fragmencie co najmniej jednej książki w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie. Nie jest to powód do dumy, ale jak się okazuje to i tak najlepszy wynik od sześciu lat.

Obserwacja uczniów naszej szkoły daje jednak nadzieję na zmianę: czytanie książek w czasie przerw, częste wizyty w bibliotece, rozmowy o książkach.

Uczniowie klasy 1 a włączając się w kampanię promującą czytelnictwo, przygotowali małą niespodziankę.

Zachęcając Was do czytania książek, bardzo serdecznie zapraszamy do wysłuchania książki Justyny Bednarek pod tytułem “Koty i kotki”.

Kliknij poniżej aby obejrzeć film.