Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji odbyły się w naszej szkole dwa apele oraz wspólne śpiewanie hymnu narodowego, który również został odśpiewany na apelu.

Podczas inscenizacji przygotowanej przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły mogliśmy przyjrzeć się nie tylko sytuacji Polski przed rozbiorami oraz temu jak i dlaczego powstał hymn państwowy ale również bardzo ciekawej interpretacji muzyczno-tanecznej burzliwego okresu rozbiorów. Natomiast na koniec przybyła do nas postać Józefa Piłsudskiego przywitana przez żołnierzy i przedstawiciela Rady Regencyjnej, który wygłosił, krótką przemowę do wszystkich uczniów naszej szkoły zarówno Polaków jak i przybyszów z innych krajów w tym Ukrainy. Społeczność szkolna jest wdzięczna zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy przyczynili się do powstania apelu a w szczególności Pani Ewie Kabsie, Pani Monice Grodzkiej, Panu Łukaszowi Sulejowi, Panu Sławomirowi Burakowskiemu oraz Panu Kacprowi Lawerze. 

Poniżej zdjęcia z apelu. Fotografował uczeń klasy VIII “a” Krzysztof Zawadzki.