Warsztaty w Muzeum Narodowym

5.12.2017 uczniowie kl.VA uczestniczyli w ciekawych warsztatach w Muzeum Narodowym pt. “Świat mitów”. Opowiadania o bogach i herosach dopełniały dzieła sztuki ilustrujące wybrane mity, z których najbardziej przypadły nam do gustu obrazy pędzla Zalottiego “Apollo i Marsjasz” oraz J.de Bray’a “Achilles wśród córek Likomedesa”. Uczniowie dowiedzieli się o różnych wersjach jednego mitu i różnych jego  interpretacjach w poszczególnych epokach- np. w renesansie artyści zwracali szczególną uwagę na cielesny aspekt a historia Marsjasza służyła do popisania się wiedzą anatomiczną malarzy odrodzenia. Zaś w okresie baroku skutecznie pouczano ludzi za pomocą mitycznych historii. Te inspirujące warsztaty, jako uzupełnienie wiedzy wyniesionej z lekcji historii i literatury,  stały się dla piątoklasistów  nie lada wyzwaniem, ale nieźle sobie poradzili z trudnymi zadaniami  przygotowanymi przez pracownika działu edukacji muzeum.