Dzień Kota w bibliotece

17 lutego był Dzień Kota, który obchodziliśmy w bibliotece. Pozornie dzień niezwiązany z literaturą, ale czy na pewno? Znamy mnóstwo kocich bohaterów książkowych np. Filonek, Pimpuś Sadełko, Puch. Jest też Pan Kotek, który był chory i leżał w łóżeczku oraz Kot w butach. W serii „Kocie historie” występują przesympatyczne futrzaki: Zofia, Herman i Gienio. Kto zna ich przygody z fortepianem, wanną, drzewem? Trochę starsi czytelnicy zapewne znają kocich bohaterów walecznych i dumnych oraz tych zwyczajnych, a mowa o serii „Wojownicy”. Tego dnia zaprezentowaliśmy również książki naukowo popularne o rasach kotów. Wśród zadań, które przygotowaliśmy dla naszych czytelników, było szukanie bohaterów dnia ukrytych w bibliotece. Wiadomo było, że jest ich TUZIN!!! Wszystkie zostały szybko znalezione, choć siedziały naprawdę cichutko, w różnych niespodziewanych miejscach. Przez trzy dni miłośnicy kotów mogli składać papierowe koty, koteczki i kotki. Wśród realizacji mieliśmy koty zielone, czerwone i zupełnie kolorowe! Wprost z wyobraźni, jak z bajki! Lubimy książki i koty!