Doradztwo zawodowe

Podczas zajęć z doradztwa zawodowego w klasach 8 odbyło się spotkanie zawodoznawcze
z przedstawicielami kilku zawodów. Gośćmi byli: dziennikarka, specjalista ds. zabezpieczeń systemów informatycznych, dj oraz adwokat. Uczniowie uzyskali wiele interesujących informacji dotyczących pracy w tych zawodach, m.in. jakie umiejętności potrzebne są do wykonywania poszczególnych zawodów, czym różni się dziennikarz od redaktora, kim jest freelancer, z czym związane jest cyberbezpieczeństwo, a także jakie trudności oraz korzyści płyną z wykonywania konkretnych zawodów. Podczas spotkania chętni uczniowie mogli również przymierzyć prawdziwą togę.

Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe:
– Szkolnym doradcą zawodowym jest Pani Karolina Jasik
– Dzielnicowy koordynator ds. doradztwa zawodowego przyjmuje w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 11 Al. Jerozolimskie 30 lok. 5 Warszawa

SIĘGNIJ PO WIĘCEJ – Rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy

W naszej szkole realizowany jest projekt „Sięgnij po więcej”, którego głównym celem jest podniesienie wśród uczniów klas VII i VIII kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i poruszania się po rynku pracy.

W ramach projektu powstał Punkt Informacji i Kariery- PIK, w którym rodzice oraz uczniowie klas VII i VIII będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego. Znajduje się on na I piętrze w gabinecie terapii pedagogicznej.

Punkt Informacji i Kariery prowadzi p. Katarzyna Kantyka. W październiku  2021r będzie czynny w następujących terminach:

środy (6.10, 13.10, 20.10) g. 16:30 – 18:00
czwartki (7.10, 21.10) g. 16:30 – 18:00

Konsultacje online odbywają się po wcześniejszym umówieniu.

Pomocne materiały:

Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej 2020/2021 – prezentacja dla rodziców – wpis 19.02.2021r

http://doradztwo.ore.edu.pl/filmy-o-zawodach/ – filmy o zawodach

Pomocne strony: