Filmowe Mikołajki

Czy wiecie, że można zaprzyjaźnić się z ogromnym smokiem ? Przekonali się o tym uczniowie klasy VC i VA  dzięki ciepłemu, wzruszającemu filmowi fantasy z 2016 roku pt. “Mój przyjaciel smok” w reżyserii D. Lowery’ego. Mały chłopiec po wypadku samochodowym trafia do leśnej siedziby smoka Elliotta, ale po 6 latach zostaje odnaleziony przez rodzinę strażniczki . Dzikie dziecko ma problemy z powrotem do cywilizacji, ale  nowa rodzina okazuje się życzliwa i pomocna. Film uczy , czym jest prawdziwa przyjaźń, odwaga, poświęcenie i oddanie. Z łezką w oku uczniowie wrócili do szkoły pełni zadumy i refleksji. 6 grudnia czeka ich także ważny dzień-  będzie to czas mile spędzony w gronie rówieśników i prezentów Mikołajkowych.