Obchody 50-lecia szczepu “Rodło”

Obchody szczepu “Rodło”, działającego w naszej szkole od 50 lat (1967-2017), odbyły się pod hasłem “Przekazujemy Wam Wici Rodłowe…”. Na szkolnym korytarzu urządzona została pamiątkowa wystawa zdjęć, na boisku odbył się uroczysty apel, a w sali gimnastycznej – wieczorny kominek. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.

Spotkanie miało charakter międzypokoleniowy: dopisali zarówno byli, jak i aktualni członkowie szczepu (zuchy, harcerze i harcerki), a także jego przyjaciele – łącznie prawie 200 uczestników, w tym wiele ważnych osób (byli komendanci Szczepu, członek Naczelnictwa SH, Dyrekcja SP 12). W obchodach uczestniczył również przedstawiciel Rady Rodziców, by w imieniu rodziców zapewnić o wsparciu dla działalności harcerstwa w szkole, życzyć wielu sukcesów i kolejnych chlubnych jubileuszy, a także wręczyć okolicznościowy upominek – apteczkę plecakową (ostatni link).