Bez kategorii

Zapraszamy na debatę „Poradnik ambitnego rodzica, czyli jak wychować szczęśliwego geniusza”

Uniwersytet Otwarty UW zaprasza na debatę pt. Poradnik ambitnego rodzica, czyli jak wychować szczęśliwego geniusza?”, która odbędzie się 6 marca 2018 r. o godz. 18:00 w Auli Starej Biblioteki UW.

Wychowanie i edukacja dziecka to temat, który spędza sen z powiek większości rodziców. Dobry start w dorosłe życie, wykształcenie na wysokim poziomie, sukcesy czy stabilizacja zawodowa to ważne wyzwania związane z dorastaniem, często jednak łączą się one ze zbyt dużymi wymaganiami, nieświadomym przedkładaniem własnych ambicji nad dobro dziecka czy chęcią kreowania go według własnych upodobań.

Podczas debaty postawimy pytania nurtujące współczesnych rodziców: co to znaczy być geniuszem i czy każdy może nim zostać? Jak w dzisiejszym świecie rozwijać naturalne zdolności dziecka, a jednocześnie zachować zdrowy umiar i zadbać o jego komfort psychiczny? Czy warto szukać alternatywnych metod edukacji?

Naszymi gośćmi będą eksperci związani z tematem edukacji zarówno prywatnie, jak i zawodowo:

 
  • Izabella Gorczyca – dyrektor alternatywnej szkoły No Bell w Konstancinie-Jeziornej;
  • Michał Jankowski – przedsiębiorca, prezes Fundacji Edukacji Demokratycznej, założyciel szkoły Trampolina, wzorowanej na szkole Summer Hill;
  • Marianna Kłosińska – prezeska Fundacji Bullerbyn, zwolenniczka unschoolingu;
  • Karolina Malinowska-Janiak – modelka, aktorka i prezenterka telewizyjna, autorka książki Spokojnie, to tylko dzieci, czyli jak dobrze wychować i nie zwariować;
  • dr Aleksandra Piotrowska – psycholog, specjalizuje się w psychologii szkolnej (rozwojowej i wychowawczej).
 

Szczegółowe informacje dotyczące debaty dostępne są na naszej stronie internetowej oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

Wstęp na debatę jest wolny – prosimy o wcześniejsze przybycie w celu zajęcia miejsc.

Jednocześnie przypominamy też o zbliżającej się rekrutacji na kursy w III trymestrze roku akademickiego 2017/2018. Nowa oferta kursów będzie dostępna na naszej stronie internetowej od 5 marca 2018 r. Przygotowaliśmy dla Państwa 213 propozycji kursów, z czego 53 to nowości. Rekrutacja rozpocznie się 7 marca 2018 r. (środa) o godz. 10:00. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zalogowanie się na konto Słuchacza – usprawni to proces zapisów.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących debaty lub rekrutacji zapraszamy do kontaktu z Biurem Uniwersytetu Otwartego UW, tel. 22 55 24 040, biuro@uo.uw.edu.pl.

W imieniu zespołu UOUW

Amanda Furmanowicz
Sekcja ds. Słuchaczy 

Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego 
ul. Krakowskie Przedmieście 24 
00-927 Warszawa 
www.uo.uw.edu.pl
tel. +48 22 55 24 040 
fax +48 22 55 21 529
biuro@uo.uw.edu.pl