Tydzień bibliotek

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Jak co roku nasza szkolna biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej akcji promowania czytelnictwa. W dniach 8-15 maja zaprosiliśmy Czytelników do wspólnych obchodów Tygodnia Bibliotek.

Co robiliśmy? Łączyliśmy działania plastyczne z literaturą i wiedzą o książce.

Układaliśmy nowe wyrazy z liter zawierających się w słowie BIBLIOTEKA. Rysowaliśmy biorąc udział w akcji „Co to może być?” Trzy linie pobudziły wyobraźnię tak, że powstało ponad 80 obrazków. Używając monitora interaktywnego tworzyliśmy napisy na stronie internetowej Polona Typo. Codziennie bawiliśmy się w wyszukiwanie wyrazów w słownikach. Tutaj należą się słowa uznania dla uczennic klasy 1a, które tę umiejętność świetnie opanowały, wykazując się cierpliwością i wytrwałością w poszukiwaniach.

Przygotowaliśmy karty pracy – dla klas młodszych „Czytam sobie”, a dla starszych „Biblioteka w 12 zadaniach”. Wszystkie bezbłędnie wypełnione karty wezmą udział w losowaniu nagród.  Czytelników zaprosiliśmy również do redagowania szkolnej gazetki „TUZINEK”. Tematy główne w maju to oczywiście …. książki i Rowerowy maj.

Każdą aktywność uczniów w tych dniach nagradzaliśmy naklejkami.

Dziękujemy za liczny udział w obchodach Tygodnia Bibliotek.