Szkolne obchody rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim – “Akcja Żonkile”

Celem szkolnej “Akcji Żonkile” jest przypomnienie dzieciom i młodzieży mało znanej karty w historii stolicy – Powstania w Getcie Warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943r.
Odwołując się do prostego, a zarazem wyrazistego symbolu jakim stał się żonkil chcemy uświadomić i uwrażliwić społeczność “dwunastki” na krzywdę Powstańców.

Dzieci podczas lekcji plastyki samodzielnie wykonywały papierowe żonkile, które przypinały podczas lekcji (19 kwietnia) na znak pamięci i solidarności z poległymi podczas Powstania. Chętni uczniowie przysłali zdjęcia z żonkilem, a uczniowie z Koła Historycznego przygotowali prezentację dotyczącą tragicznych wydarzeń z 1943r.

Prezentacja multimedialna do pobrania w programie PowerPoint – Powstanie-w-Getcie-Warszawskim.

Prezentacja w formacie .pdf – kliknij poniżej.

Data dodania: 21.05.2021r – GK