Projekt “Zaproś mnie na swoją lekcję”

W tym roku szkolnym bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie “Zaproś mnie na swoją lekcję”. Projekt ten skupia już 3 tysiące nauczycieli i polega na prowadzeniu zajęć online przez zaproszonych nauczycieli, którzy na co dzień uczą w innych szkołach.

W naszej szkole takie zajęcia prowadzi p. Iwona Rucińska – Kiepas. Od grudnia 2020 r. gościła już w ponad trzydziestu szkołach rozmieszczonych we wszystkich województwach, opowiadając uczniom klas 3 – 8 o Ustawie o Ochronie Zwierząt, swojej działalności w warszawskim inspektoracie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz o przeciwdziałaniu niehumanitarnemu traktowaniu zwierząt.

W ramach rewanżu nauczyciele innych szkół prowadzą teraz zajęcia naszym uczniom.

W marcu uczniowie klasy 1 a mieli okazję dwukrotnie spotkać się z nauczycielkami z Hajnówki, które opowiedziały o Puszczy Białowieskiej, żubrach, przysmakach regionalnych oraz ulubionym bohaterze książek Tomasza Samojlika – żubrze Pompiku. Kilka dni temu z kolei odwiedziła nas Pani Dyrektor ze szkoły w Kudowie – Zdroju, która podzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami i wspomnieniami z Afryki, w której mieszkała przez kilka ostatnich lat.

To były bardzo wartościowe i inspirujące spotkania zarówno dla uczniów jak i nauczycieli, którzy na co dzień pracują w zupełnie innych szkołach.

Liczymy, że takich ciekawych spotkań będzie jeszcze więcej!