Projekt “Napisz do mnie kilka słów”

W tym roku szkolnym biblioteka szkolna rusza z projektem “Napisz do mnie kilka słów…”.
Celem projektu jest założenie i rozbudowa kolekcji kart pocztowych z całego świata!
Karty można wysyłać wraz z pozdrowieniami na adres szkoły.
Można również przynieść do biblioteki pocztówki zakupione w ciekawych miejscach. Interesują nas wielkie metropolie, góry i morza, stare drewniane młyny czy… motyle na łące. Pocztówki stare i zupełnie nowe! Wydane z okazji rocznic historycznych, ale też przedstawiające zabytki i przyrodę. Po prostu … wszystkie!
Zapraszamy serdecznie do udziału w naszym projekcie – uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich miłośników biblioteki!
Zebrana kolekcja będzie wzbogacać zbiory biblioteki, ale też służyć w czasie zajęć geografii, historii czy literatury. Pomoże przypomnieć i utrwalić zasady adresowania pocztówek.
Pokaże również różnorodność w projektowaniu graficznym kartek.
Dołączcie do nas!