Nowy numer gazetki szkolnej – TUZINEK

Tuzinianie i Tuzinianki!

Drodzy Czytelnicy i Redaktorzy! To nasza trzecia gazetka TUZINEK w tym roku szkolnym. Trwa drugi semestr nauki, za oknem śnieg, ale wkrótce nastąpi kalendarzowa wiosna! Kto czeka z utęsknieniem na świeżą zieleń, kwiaty i słońce?
Wiosna! To będzie przypływ energii! Wszystko, co planowaliśmy w zimowe długie wieczory ma szansę teraz się spełnić. Jazda na rowerze — choć są tacy, co jeżdżą cały rok, długie spacery, zabawy na powietrzu, gra w piłkę, rysowanie kredą po chodniku, lody na Starówce – wpisujemy na listę do zrealizowania! Szykujcie się! Będzie się dużo działo! Pamiętajcie, że i Wy możecie wyjść z inicjatywą, coś wymyślić i zorganizować dla Rodzeństwa oraz swoich Kolegów i Koleżanek!
Zapraszamy do czytania (i tworzenia) gazetki szkolnej! Tym razem zwierzakiem numeru została Zelda, co lubi marchewki. Prezentujemy poezję Dominiki, rysunki Małgosi, Misi, Hani i Soni. Bono z Kubą przygotowali dla Was firmową zakładkę do wycięcia! Są też wieści z dziedziny sportu od Toli i Jurka. Wspominamy ferie z Polą i dawne zimy z Babcią Elą. Poznacie nowe słowa, a także polecane książki od Zaczytanej Żabki! Rozwiążcie smaczną krzyżówkę, spróbujcie narysować gruszkę, zagrajcie w karty, a potem poczytajcie komiksy autorstwa chłopaków z 4b! Są jeszcze inne atrakcje, odkrywajcie je! I twórzcie nowe!
Wiosno! Energio! Zieleni! Przybywajcie! Czekamy!

                                                                        Redakcja

Link do gazetki w formacie PDF: Tuzinek_60_marzec_2023.pdf (sp12w.edu.pl)

Link do gazetki z szelestem kartek: https://online.pubhtml5.com/ulmp/zour/#p=16

Alicja Lampa

nauczyciel bibliotekarz SP 12 Warszawa

https://bibliotekadwunastki.blogspot.com/