Nowy numer gazetki szkolnej “Tuzinek”

Tuzinanie! Tuzinianki! 

Drodzy Czytelnicy i Redaktorzy! Przed Wami piąty, ostatni numer gazetki w tym roku szkolnym. Za nami wiele pracy! Mamy z tego satysfakcję, a także motywację do nowych działań! Złapiemy oddech, wypoczniemy i spotkamy się we wrześniu!
Tymczasem poczytajcie o szybowcach, zobaczcie, jakie książki polecają uczniowie klasy 5a, sprawdźcie, kogo spotkał Iwo z klasy 1b. Będzie trochę o koniach – to ważny temat. Mamy w szkole wielu miłośników koni. Dla Was ciekawostki i rysunek konia przygotowała Marysia z 3c, a jej koleżanki zebrały rymy do wyrazu „koniki”. Obejrzyjcie galerię rysunków oraz fotograficzne dzieła uczniów klasy 7b. Starali się naśladować słynne dzieła malarskie i … dodali coś od siebie! Prace są świetne! Brawo!!!
Kontynuujemy cykl o grach. Adrian z klasy 7a tym razem przedstawił szybkie gry, idealne na wakacje, wymagające często tylko kartki i długopisu. Ida z klasy 5b przeprowadziła ankietę na temat wakacji. Pola z klasy 3c przygotowała krzyżówkę. Antek i Janek z 4b pokazują swoje budowle z klocków lego. To świetny pomysł na wakacje!
Jak w każdym numerze porcja francuskich słówek od Toli i Jurka, wraz z fascynującym tematem Formuły 1! A jeszcze mamy dla Was test podsumowujący wiedzę o kosmosie, którą poznawaliśmy po trochu w każdym numerze. Galeria prac o krajach frankofońskich może Was zainspirować do podjęcia decyzji, gdzie jechać na wakacje! Do zobaczenia!!!

Gazetka w formacie PDF:

https://sp12w.edu.pl/wp-content/uploads/2022/06/Tuzinek5_57czerwpion.pdf

Gazetka z szelestem kartek:

http://online.pubhtml5.com/ulmp/pyru/#p=1

Alicja Lampa
nauczyciel bibliotekarz SP 12 Warszawa
https://bibliotekadwunastki.blogspot.com/