“KLASA TN. Pierwszy dzwonek”

9 czerwca 2022 zakończyliśmy wielomiesięczny projekt z zakresu edukacji teatralnej.

Chętni uczniowie klas siódmych od października 2021 roku spotykali się z mistrzami teatru, aby poznać ten magiczny świat od kulis. Poznaliśmy historię Teatru Narodowego, zwiedzaliśmy sceny i pracownie rzemieślników teatralnych, wzięliśmy udział w pokazie techniki scenicznej, podglądaliśmy pracę kostiumografa, charakteryzatorów, suflerów, inspicjentów, realizatorów dźwięku i światła, specjalistów z zakresu promocji spektakli. Nie sposób oddać słowami, jak wiele nauczyliśmy się w czasie tego roku. Ostatnie tygodnie upłynęły nam na przygotowaniach do pokazu finałowego. Pod okiem naszego opiekuna artystycznego p. Kacpra Matuli – aktora Teatru Narodowego – wystawiliśmy sztukę  “Bobo”, tekst na podstawie powiastki Janusza Korczaka napisał p. Matula. Opieką otoczyła nas także p. Katarzyna Hańć, która czuwała nad wszystkimi kwestiami organizacyjnymi naszej teatralnej przygody już od października.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wysiłkowi i zaangażowaniu przekazaliśmy widzom choć odrobinę magii, która była naszym udziałem.

Zachęcamy także do obejrzenia relacji przygotowanej przez Teatr Narodowy:

https://narodowy.pl/edukacja,klasa_tn_projekt_edukacyjny.html

https://www.narodowy.pl/aktualnosci,1390,
klasa_tn_pierwszy_dzwonek_final_projektu_pokazy_pracy_warsztatowej_bobo.html

https://www.facebook.com/teatrnarodowy/posts/pfbid02Aax95xxgf
Sc24eQ3PMBeLPYurX7X6qLbxNqbChXDWPdL7pGum5g1rKLVX6FrUmYnl


Emilia Stokowska
koordynator “KLASA TN. Pierwszy dzwonek” wraz z uczestnikami