Klasa dwujęzyczna z wizytą na targach turystycznych

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw, to najważniejsze w Polsce wydarzenie o tym charakterze, organizowane co roku w Warszawie. Podczas tej imprezy wystawienniczej swoją ofertę prezentują krajowe oraz zagraniczne podmioty z branży turystycznej.

W targach ITTF często uczestniczą uczniowie szkół o profilu gastronomicznym czy hotelarskim. W tym roku dołączyli do nich również ósmoklasiści z „Dwunastki”: nasza klasa dwujęzyczna skorzystała z zaproszenia p. Nicolasa Neve, pełniącego w Warszawie funkcję przedstawiciela Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Regionu Brukseli. Instytucja ta, znana pod nazwą Hub. Brussels, była podczas targów gospodarzem jednego ze stoisk.

Pan Neve powitał naszych uczniów i opowiedział o specyfice Brukseli jako miasta wartego odwiedzenia nie tylko z powodów biznesowych. Przekonywał, że wbrew pozorom to nie tylko siedziba instytucji UE i że po zakończeniu pobytuw delegacji warto przybyć tam ponownie, tym razem z rodziną.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o różnych ciekawostkach, związanych ze stolicą Belgii, takich jak figurka siusiającego chłopca Manneken Pis, przebierana z różnych okazji w najbardziej fantazyjne stroje czy ulicznych obchodach święta komiksu lub karnawału z paradą przebierańców na szczudłach. Pan Neve podkreślił, że Bruksela jest miastem wielojęzycznym, a oprócz francuskiego oficjalnie używany jest język niderlandzki.

Pan Neve odwiedzi naszą szkołę w kwietniu. Będzie miał wówczas okazję spotkać się również z innymi klasami.

 

Galeria zdjęć poniżej.