IV etap konkursu „Edukacja Regionalna w Szkole” w Koszęcinie

Nasz Śląsk i finał zmagań konkursowych

Dnia 10 czerwca w Koszęcinie miał miejsce IV etap konkursu „Edukacja Regionalna w Szkole” organizowany przez Katowickie Kuratorium Oświaty. Do finałowych zmagań zakwalifikowała się reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lucie de Halleux 7b, Alicja Pyrzyk 7b, Julia Ludwisiak 6a, Kinga Chruściel 6a, Matylda Butkiewicz 6a, Oliwia Kubikowska 6a. Opiekunami dziewcząt na konkursie byli: pani Agnieszka Bomba, kierowniczka świetlicy oraz pan Łukasz Sulej, nauczyciel historii. Swój wymierny wkład w przygotowanie naszej reprezentacje i zadań na konkurs mieli również: pani Katarzyna Cichońska z klasą 8b, nauczycielka języka polskiego, pani Monika Drężek, nauczycielka plastyki, techniki i języka polskiego, pan Sławomir Burakowski, nauczyciel muzyki, pan Artur Kowalski, nauczyciel informatyki. Finałowe zmagania odbyły się na Śląsku w Koszęcinie, siedzibie zespołu pieśni i tańca „Śląsk”. Nasza reprezentacja  przygotowała  film, który przedstawiał ciekawą potyczkę we wcześniej wykonanej przez Lucie grze  planszowej. Oprócz tego dziewczyny musiały zaśpiewać jedną ze śląskich pieśni i wykazać się wiedzą na temat znanych artystów śląskich oraz utworów związanych z tym regionem. Zadanie nie było proste i dużym sukcesem okazało się  zajęcie przez nasze uczennice 4 miejsca w kategorii szkół podstawowych spoza województwa śląskiego.