Frankofonia w DWUNASTCE

W marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dni Frankofonii. Z tej okazji nauczycielki języka francuskiego zorganizowały szereg atrakcji dla naszych uczniów.

Obchody Frankofonii rozpoczęliśmy od spotkania uczniów wszystkich klas z panią Anaïs Laffon z Instytutu Francuskiego w Warszawie, która przybliżyła nam pojęcie frankofonii i pokazała, że znajomość języka francuskiego może otworzyć nam drzwi do całego świata.

Nazajutrz, czyli 22 marca, naszą szkołę odwiedził sam Ambasador Szwajcarii. Relację z tej wizyty możecie przeczytać tu https://sp12w.edu.pl/gosc-z-kraju-helwetow-w-dwunastce/.

Następne dni upływały nam pod znakiem kolejnych wydarzeń związanych z językiem francuskim.

Uczniowie klasy 7c, dwujęzycznej, spotkali się z uczniami klas 1-4 i przybliżyli im wybrane kraje frankofońskie. Były to między innymi: Belgia, Maroko, Algieria, Senegal, Szwajcaria a nawet znany z kreskówki Madagaskar.

Uczniowie Dwunastki wzięli również udział w wirtualnym spektaklu słowno – muzycznym „Un, deux, trois, Mazurka!” przedstawiającym baśń z odległej Gwadelupy.

Kolejnym elementem obchodów było wykonywanie prac na konkurs „Dis-moi 10 mots”, w którym nasza szkoła uczestniczy od lat. Najlepsze prace zostaną przesłane organizatorom i wezmą udział w dalszych zmaganiach.

Obchody Dni Frankofonii zakończyliśmy zaprezentowaniem w niektórych klasach projektu filmowego zrealizowanego przy współpracy z Radą Rodziców naszej Szkoły. Zachęcamy do obejrzenia projektu. 

Kliknij na film poniżej aby odtworzyć.